Proč se reklama na Instagramu vyplatí? A jak za ni platit méně?

Reklama na Instagramu je čím dál oblíbenější. Spousta uživatelů dokonce v dnešní době dává Instagramu přednost před Facebookem. Na sociálních sítích v dnešní době bez problémů oslovíte zhruba polovinu obyvatel ČR. Navíc, právě reklama na Instagramu či Facebooku umožňuje oslovit zákazníky v jakékoliv fázi nákupního cyklu.

Vyplatí se reklama na Instagramu? To je otázka, kterou si často pokládá spousta majitelů firem i marketingových odborníků. Pravdou je, že správně nastavená a optimalizovaná reklama na Instagramu se rozhodně vyplatí. Dokonce by Vám měla vydělávat. Cena reklamy na sociálních sítích se však odvíjí od spousty faktorů. Důležité je zvolit vhodný účel kampaně a vytvořit relevantní reklamy, které skutečně zaujmou Vaši cílovou skupinu. Na Instagram se postupně přesouvají mladí lidé, kteří mu velmi často dávají přednost před Facebookem. Propagace některých produktů tedy dokonce dává větší smysl na Instagramu než na Facebooku.

Svěřte svou reklamu na Instagramu nám a vydělávejte více. Náš tým odborníků má řadu let zkušeností s propagací firem na sociálních sítích a pomůže Vám s nejvhodnější strategií, nastavením kampaní i efektivní optimalizací.

 

Reklama na Instagramu umožňuje snadné oslovení zákazníků ve všech fázích nákupního cyklu.
Kampaně na Instagramu jsou velmi efektivní a poměrně levné.
Instagram umožňuje velmi přesné cílení a spoustu možností typů kampaní dle účelu, který je pro Vaši firmu v dané fázi nejvhodnější.
Díky velmi detailním statistikám je možné kampaně snadno a efektivně optimalizovat.

Máte zájem o reklamu na Instagramu? Vyplňte stručný formulář a my se vám do 24 hodin sami ozveme

Nezávazná konzultace

Nebo nám rovnou zavolejte 775 646 333

Proč zvolit pro reklamu na Instagramu PPC Profits?
Reklamě na sociálních sítích se věnujeme již od roku 2008 a realizovali jsme již stovky kampaní.
Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Připravíme pro Vás detailně propracovanou strategii Vašich příspěvků i navazujících kampaní tak, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.
Připravíme pro Vás zajímavý obsah, který zaujme Vaši cílovou skupinu a bude ji vybízet k interakci.
Naši konzultanti mají řadu let zkušeností a neustále se vzdělávají nejen v oblasti marketingu na sociálních sítích. Vědí, jaké postupy jsou pro Vaši firmu efektivní a přinesou Vám požadované výsledky.

 

Vyplatí se reklama na Instagramu?

To je otázka, kterou si pokládá mnoho inzerentů. Reklama na Instagramu se většině firem vyplatí. Je však nutné zvolit vhodnou strategii a jednotlivé reklamy správně nastavit. Cenu reklamy na Instagramu ovlivňuje celá řada faktorů.

Účel kampaně

Cenu za interakci ovlivňuje zejména zvolený účel kampaně. Zvýšení povědomí o značce či propagace příspěvků na dosah budou zákonitě vycházet levněji než například návštěvnost, projevený zájem, prodeje z katalogu či konverze.

Umístění reklamy

Dalším významným faktorem, který bude značně ovlivňovat cenu za Vaše reklamy, je její samotné umístění. Jinou cenu můžeme očekávat u příspěvků, které budou zobrazovány ve feedu, a jinou v Instastories.

Cílová skupina

Velmi důležité je také nastavení relevantní cílové skupiny, která rovněž značně ovlivňuje celkovou cenu, kterou za reklamu zaplatíte. Pokud je Vaše publikum příliš malé, zvýší se cena, protože sociální síť má méně možností zobrazení Vaší reklamy. Je také nutno zmínit, že zde hraje významnou roli také konkurence.

 

Reklama na Instagramu, která se vyplatí

Cena reklamy na Instagramu se tedy dá do jisté míry ovlivnit tak, aby byla co nejnižší, a přitom Vám reklamy přinášely požadované výsledky. Je však třeba dbát na maximální relevanci reklamy, věnovat dostatečnou pozornost vhodné strategii, testování, práci s publikem atd.

Vyplatí se reklama na Instagramu? S námi určitě! Neváhejte nás kontaktovat pro více informací. Svěřte své kampaně na Instagramu našemu týmu odborníků z PPC Profits a využijte potenciál této sociální sítě na maximum.