Linkedin
LinkedIn nabízí rozsáhlé možnosti pro cílení na profesionální publikum. Publika vám umožní oslovit lidi, kteří se o vás zajímají, a získat seznam firem, se kterými byste rádi spolupracovali.

LinkedIn je nezbytnou arénou pro firemní profesionály, kteří chtějí rozšířit svůj dosah a spojit se s relevantním publikem. Nicméně, mnoho firem se může cítit ztraceno v moři profesionálních profilů a rozsáhlé konkurence. Krok za krokem si představíme strategie pro efektivní využití publik na této platformě. Navigace po světě LinkedIn může být jako procházet labyrintem, ale není třeba se bát. S přiměřeným kombinováním cílení a sdělování mohou značky na této profesionální platformě dosáhnout značných úspěchů v generování výsledků. Klíčem k úspěchu je však správné využívání publik a strategicky vytvořených seznamů. Tento článek poskytuje ucelený průvodce tím, jak začít využívat potenciál odpovídajících publik a seznamů na LinkedInu. Sledujte výsledky, přizpůsobujte své strategie a brzy budete těžit z plodů svého cíleného přístupu na této významné platformě pro profesionály.

Typy odpovídajících publik

LinkedIn umožňuje vytvářet různými způsoby publika od první strany i od třetích stran. Zde jsou dostupné kategorie v době psaní tohoto článku:

 • Seznamy kontaktů: Cílení na jednotlivé osoby.
 • Seznamy firem: Cílení na cílovou skupinu: Seznamy: Cílení na všechny, kteří pracují pro určitou organizaci.
 • Retargeting založený na pixelech: Cílení na každého, kdo navštívil vybrané stránky na vašem webu.
 • Retargeting založený na zapojení: Na základě aktivity v rámci platformy, jako např:
 • Zapojení do reklamy s jedním obrázkem.
 • Zobrazení videoreklamy.
 • Otevření/odeslání formuláře.
 • Zapojení na firemní stránce.
 • RSVP událostí na LinkedIn.

Pokyny a instrukce

Minimální velikost odpovídajícího publika, aby bylo způsobilé k obsluze, je 300 osob,. To znamená, že po nahrání a zpracování seznamu musí být v platformě přiřazeno 300 osob.

Pravděpodobně dojde k určitému výpadku, kdy platforma nebude schopna přiřadit všechny osoby z původního dokumentu.

Platforma zobrazí míru shody po dokončení synchronizace seznamu, což vám umožní překontrolovat pole, pokud se vám míra shody zdá neobvykle nízká.

To, že se můžete zaměřit na pouhých 300 osob, však neznamená, že byste to měli udělat. U větších publik se obecně zobrazují efektivnější CPC a CPA, přičemž ideální je hranice alespoň 50 000 osob.

Pro cílení na firmy LinkedIn doporučuje zahrnout minimálně 1 000 firem.

Pro cílení na kontakty LinkedIn doporučuje zahrnout minimálně 10 000 e-mailových adres. Pokud se více e-mailových adres shoduje se stejným uživatelem, bude tato osoba zahrnuta pouze jednou.

Maximální velikost souboru pro oba typy seznamů je 20 MB nebo 300 000 záznamů.

Při nahrávání seznamu použijte šablony, které poskytuje LinkedIn. Pokud chcete, můžete použít pouze pole e-mailu pro seznam kontaktů nebo pole názvu společnosti pro seznam společností, ale čím více sloupců můžete zahrnout, tím přesnější můžete očekávat proces přiřazování.

Kromě toho budete muset počkat, až LinkedIn dokončí zpracování seznamu, než na něj budete moci cílit ve svých kampaních. Obecně platí, že seznamy budou připraveny do 48 hodin, ale občas to může trvat déle.

A konečně, některé CRM a automatizační platformy umožňují synchronizovat seznamy přímo. Tato kompatibilita, pokud je k dispozici, může zkrátit zdržení nutné pro zprovoznění seznamu a zároveň vám umožní udržovat jej stále aktualizovaný.

Kombinace cílení

Odpovídající publika lze použít v kombinaci s dalšími dostupnými cíli LinkedIn. Přemýšlejte o způsobech, jak můžete použít vlastní publika plus další vrstvy, jako je velikost společnosti, pracovní funkce, seniorita, tituly nebo jiné. Jen mějte na paměti, že nelze kombinovat seznamy kontaktů se zájmy a vlastnostmi.

Například můžete cílit na seznam firem kombinovaný s pracovními pozicemi seniorní úrovně, pokud se chcete vyhnout osobám na nižší úrovni.

Nebo můžete znovu cílit na osoby, které navštívily vaše webové stránky a zároveň pracují pro společnosti s více než 500 zaměstnanci.

Při nastavování vrstev můžete používat cílení pomocí "AND" i "OR". Můžete například oslovit lidi, kteří jsou členy seznamu A nebo seznamu B, a pokud mají zároveň senioritu na úrovni ředitele.

Vyloučení

Seznamy mohou být cenné také proto, abyste se ujistili, že neplýtváte výdaji na osoby, na které nechcete cílit.

Můžete například nahrát seznam svých současných zákazníků a vyloučit je z kampaní, abyste je neoslovili. Měli byste také vyloučit konkurenční společnosti, aby jejich zaměstnanci neviděli vaše reklamy.

Pro sestavení vyloučení se mohou hodit i publika pro retargeting webových stránek.

Chcete-li vyřadit uchazeče o zaměstnání, vytvořte publikum na základě lidí, kteří navštěvují vaši stránku "Kariéra".

Pokud je váš produkt například online služba, můžete vyloučit lidi, kteří se dostanou na přihlašovací stránku, protože to budou pravděpodobně stávající zákazníci.

Upselling a řazení reklam

Pokud vaše značka zahrnuje možnost upsellingu zákazníkům na další úrovně služeb, synchronizujte seznamy stávajících zákazníků na základě jejich úrovně nebo stávajících plánů, abyste pak mohli zobrazovat reklamy na nové produkty nebo služby.

Například uživatelé CRM softwaru by mohli být přesvědčeni, aby si ke svým stávajícím plánům přidali funkce automatizace marketingu.

Můžete také naplánovat, že po dokončení interakce s vaší značkou budete lidem předkládat různý obsah.

Používáte-li k propagaci leadgen formuláře, můžete se zaměřit na lidi, kteří vyplnili formulář a propagovat možnost vyžádání ukázky.

Řízením toho, které seznamy do kampaní zahrnete a které z nich vyloučíte, můžete efektivně nastavit posloupnost reklam mezi kampaněmi, abyste rozložili expozici v průběhu prodejního trychtýře.

Cílení na podobné uživatele

Jakmile vytvoříte odpovídající publikum, můžete vytvořit také odpovídající podobné publikum. To vyhledá lidi s podobnými charakteristikami, jako mají lidé z konkrétního seznamu.

Pokud například nahrajete seznam současných zákazníků, můžete následně vytvořit podobné publikum, které bude zahrnovat lidi s podobnými pracovními pozicemi, členstvím ve skupinách, zájmy atd.

Nezapomeňte testovat podobná publika v kampaních oddělených od původních seznamů, abyste mohli výsledky segmentovat, protože v rámci jedné kampaně nelze izolovat výkonnost jednoho konkrétního publika.

Získávání dat z publik

Kromě cílení kampaní nabízí LinkedIn několik užitečných analytických funkcí, které umožňují zjistit podrobnosti o osobách ve vašich seznamech.

Chcete-li získat přístup k těmto informacím pro seznam kontaktů, který jste nahráli, přejděte do sekce Audience, vyberte publikum a klikněte na tlačítko Insights v pravém horním rohu.

Nyní se zobrazí možnosti zobrazení hlavních charakteristik, jako jsou:

  • Zájmy
  • Umístění
  • Pracovní funkce
  • Pracovní pozice
  • Roky praxe
  • Tituly
  • Společnosti
  • Velikost společnosti
  • Odvětví
  • Míra růstu

Pokud vyberete seznam společností, zobrazí se zpráva o zapojení společností, která zobrazuje podrobnosti o tom, jak často lidé z jednotlivých společností:

  • Interagovali s vaší reklamou.
  • Organicky interagovali s vaší firemní stránkou.
  • Navštívili vaše webové stránky prostřednictvím PPC reklamy.

Tato zpráva může být také užitečná pro zajištění toho, aby váš seznam odpovídal správným společnostem.

Pokud jste vytvořili publikum pro retargeting webových stránek, můžete si podobné podrobnosti zobrazit po přechodu na Analýza > Demografické údaje o webových stránkách. Můžete také porovnat charakteristiky dvou různých publik.

Začněte testovat publika

Pokud vám tento článek pomohl identifikovat některá odpovídající publika, která jste ještě netestovali, začněte přemýšlet o způsobech, jak je implementovat do svých PPC kampaní.

Ať už sestavíte seznamy potenciálních zákazníků, které importujete do sítě LinkedIn, nebo začnete vytvářet publika založená na angažovanosti, abyste se zaměřili na lidi, kteří se zabývají vaší značkou, přemýšlejte o obsahu, který dává smysl pro úroveň interakce lidí s vaší značkou.

Vytváření seznamů je strategií, která vám umožňuje organizovat a cílit na konkrétní skupiny lidí. Můžete vytvářet seznamy podle funkcí, průmyslového odvětví nebo dokonce podle firem, které byste chtěli oslovit. Tím, že se zaměříte na konkrétní segmenty, zvyšujete relevantnost svých kampaní a zvyšujete pravděpodobnost úspěchu.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet