Dubnové novinky: Co nového v PPC a online marketingu?

Dubnové novinky PPC
Objevte nejčerstvější dubnové novinky v PPC a online marketingu. Získejte náskok díky našemu souhrnu, který vás provede nejnovějšími trendy.

Duben je tu a s ním i jarní vlna inovací v pay-per-click (PPC) reklamě a online marketingu. V tomto měsíci jsme svědky zajímavých posunů a aktualizací, které mohou mít významný dopad na vaše kampaně a strategie. V našem článku se podrobně podíváme na to, co je nového a jak tyto změny využít ve váš prospěch.

TikTok testuje virtuální influencery pro videoreklamy

Společnost TikTok údajně vyvíjí virtuální influencery poháněné umělou inteligencí, kteří budou moci soutěžit s lidskými tvůrci o lukrativní reklamní smlouvy. Virtuální influenceři pohánění umělou inteligencí budou moci soutěžit se skutečnými lidskými influencery o výhodné reklamní nabídky na TikToku. Noví avataři s umělou inteligencí mohou údajně číst scénáře videoreklamy vytvořené na základě podnětů zadaných značkami a prodejci v obchodě TikTok. Tato funkce je však zatím ve fázi testování, takže se vše může změnit. Během testování výzkumníci TikToku zjistili, že avataři s umělou inteligencí nevytvořili tolik prodejů v e-shopech jako lidští influenceři. To je údajně důvod, proč nová funkce zatím nebyla zpřístupněna obchodníkům. Platforma naznačuje, že tato funkce by měla spíše doplňovat stávající lidské tvůrce, než je nahrazovat.

Google blokuje 5,5 miliardy špatných reklam a využívá umělou inteligenci pro zvýšení bezpečnosti

Zpráva společnosti Google o bezpečnosti reklam v roce 2023 podrobně popisuje opatření, která společnost přijala k zajištění bezpečnosti svých reklamních platforem pro uživatele, inzerenty i vydavatele. Díky využití generativní umělé inteligence a strojového učení dosáhla Google zvýšení účinnosti prosazování reklam a identifikace nežádoucího obsahu. Společnost blokovala 5,5 miliardy špatných reklam a omezila 6,9 miliardy reklam v různých oblastech obsahu. Kromě toho Google přijímá opatření k zajištění integrity voleb a boji proti podvodům s reklamou. Zpráva o bezpečnosti reklam poskytuje transparentní přehled o pokroku a závazku společnosti Google k bezpečné a etické reklamě v roce 2023, zdůrazňuje klíčové trendy a ukazuje, jakým způsobem společnost reaguje na nové výzvy a hrozby v oblasti digitální reklamy.

TikTok spouští vylepšené ovládání umisťování reklam

Společnost TikTok představila inzerentům dva nové ovládací prvky, které jim umožňují lépe řídit, kde se jejich obsah zobrazuje. Prvním z nich je možnost vyloučení určitých kategorií obsahu, což inzerentům poskytuje větší kontrolu nad tím, kde se jejich reklamy zobrazují a zajišťuje soulad s identitou jejich značky. Druhým prvkem jsou ovládací prvky Vertikální citlivost, které inzerentům umožňují upřednostňovat nebo vylučovat určité typy obsahu na základě jeho povahy či tématu. Tato iniciativa TikToku má za cíl zlepšit zážitek inzerentů na platformě a zajištění, aby jejich reklamy byly prezentovány vedle obsahu, který je v souladu s jejich značkovým poselstvím a cílovou skupinou. Integrace ovládacích prvků na úrovni účtu prostřednictvím Správce reklam TikTok (TTAM) pak inzerentům usnadňuje používání těchto nástrojů a poskytuje jim jednodušší možnost nastavení bezpečnosti a vhodnosti značky. Tímto způsobem TikTok reaguje na potřeby inzerentů a snahu o zlepšení kvality a relevantnosti reklamního prostředí na své platformě.

Reklamy Google ukončí používání přizpůsobovačů pro textové reklamy

Společnost Google oznámila, že přestane podporovat přizpůsobovače reklam pro textové a dynamické reklamy ve vyhledávání. "Dne 31. května 2024 přestanou fungovat stávající přizpůsobovače reklam pro textové reklamy, rozšířené textové reklamy a dynamické reklamy ve vyhledávání sloužit (po tomto datu budou moci sloužit pouze se svou výchozí hodnotou)." Toto rozhodnutí má za cíl tlačit marketéry k přechodu na responzivní reklamy ve vyhledávání, které Google považuje za primární formát reklamy. Inzerenti budou muset do stanoveného termínu opustit používání přizpůsobovačů reklam a přejít na responzivní reklamy, aby nadále využívali výhody reklamních kampaní ve vyhledávání na platformě Google. Tímto krokem Google posiluje důraz na responzivní reklamy jako prostředek k dosažení lepších výsledků a efektivnějšího využití reklamních prostředků na své platformě.S účinností od 31. května 2024 přestanou přizpůsobovače reklam sloužit pro rozšířené textové reklamy (ETA) a dynamické reklamy ve vyhledávání (DSA).

Google testuje nový štítek People Also Consider 

Google testuje novou funkci nazvanou "People Also Consider" na reklamách zobrazovaných v rámci výsledků značkového vyhledávání. Tato funkce se zobrazuje jako šedý rámeček umístěný pod názvem společnosti, logem a adresou URL reklamy. Zatímco funkce není klikatelná, její účel zůstává nejasný a vyvolává mezi PPC marketéry určitý zmatek. Někteří inzerenti se obávají, že Google tímto krokem může snažit donutit značky k účasti v konkurenčních reklamních aukcích. Tento test odhaluje snahu Google neustále inovovat a zkoumat nové způsoby, jak zlepšit uživatelský zážitek a efektivitu reklamních kampaní na své platformě.

Google aktualizuje specifikace údajů o produktech v Merchant Center

Google aktualizuje specifikace údajů o produktech v Merchant Center s cílem zvýšit kvalitu informací o produktech v placených i organických výpisech v obchodech. Tato aktualizace pro rok 2024 má za cíl zajistit, že všechna produktová data odeslaná do Merchant Center budou správně naformátována, což optimalizuje úspěch reklam v Nákupech a organických výpisů v této sekci. Google pravidelně aktualizuje tyto specifikace s úmyslem zlepšit uživatelský zážitek a usnadnit nakupování na své platformě. Nové změny přinášejí různé úpravy a doplňky, které inzerentům poskytnou lepší kontrolu a možnosti optimalizace svých produktových dat.

Duben s sebou přináší vzrušující novinky v PPC a online marketingu, které otevírají nové možnosti pro značky a marketéry. Ať už jde o aktualizace algoritmů, nové reklamní platformy nebo sofistikovanější nástroje pro cílení, je důležité zůstat v obraze a využít tyto novinky k posílení vaší online přítomnosti. Doufáme, že tento článek vám poskytl cenné informace a inspiraci pro vaše další kroky v digitálním světě.

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp