Jak nejlépe využít DSA ve vyhledávacích kampaních

PPC
Dynamické reklamy ve vyhledávání využívají umělou inteligenci Google k vytváření a zobrazování reklam na základě obsahu webových stránek. Je toho využít?

Dynamické reklamy ve vyhledávání Google neboli DSA jsou tu už nějakou dobu s námi, bohužel však většina inzerentů nevyužívá jejich plný potenciál. Pokud spravujete nebo provozujete účet Google Ads, rozhodně byste měli zvážit zavedení kampaně Dynamických reklam do marketingového mixu. DSA od Googlu představují snadný způsob, jak rychle a efektivně rozšířit návštěvnost vašich stránek a zároveň nabízejí pohled na nové příležitosti pro klíčová slova, které jste možná dříve ve svých současných PPC kampaních ve vyhledávání přehlédli.

Co jsou DSA?

Dynamické reklamy ve vyhledávání slouží jako doplněk k PPC kampaním ve vyhledávání, které již aktivně provozujete. Umožňují vám porovnat všechny možné dotazy, které by byly relevantní pro vaše produkty nebo služby.

DSA reklamy mají několik výhod. Zaprvé, umožňují reklamním kampaním dosáhnout většího množství uživatelů, než by tomu bylo u běžných reklam založených na klíčových slovech. Za druhé, umožňují rychlejší nasazení reklamní kampaně, protože nevyžadují ruční výběr klíčových slov a tvorbu reklam. Za třetí, DSA reklamy mohou být velmi účinné pro webové stránky s velkým množstvím obsahu, které se často mění, protože umožňují dynamicky vytvářet a aktualizovat reklamy v závislosti na obsahu stránky.

Nicméně, protože reklamy jsou vytvářeny na základě algoritmů umělé inteligence, je nutné pečlivě sledovat výkonnost kampaně a přizpůsobovat ji podle výsledků. DSA reklamy také neumožňují takovou kontrolu nad vytvářením reklam jako jiné typy PPC reklam, takže je důležité být ostražitý a věnovat pozornost tomu, jak jsou reklamy vytvářeny a jaký je jejich výkon.

Co o DSA říká Google?

Definice dynamických reklam ve vyhledávání od společnosti Google zní: "Dynamické reklamy ve vyhledávání představují nejjednodušší způsob, jak najít zákazníky, kteří na Googlu hledají přesně to, co nabízíte. Dynamické reklamy ve vyhledávání jsou ideální pro inzerenty s dobře vyvinutými webovými stránkami nebo velkým inventářem. Využívají vaše webové stránky k cílení reklam a mohou pomoci vyplnit mezery ve vašich kampaních založených na klíčových slovech."
Na rozdíl od tradičních kampaní ve vyhledávání, které jsou poháněny seznamem klíčových slov, kampaně Dynamické reklamy ve vyhledávání využívají webové stránky vaší společnosti a poskytují reklamy na základě dostupného obsahu a toho, co vyhledávač považuje za nejrelevantnější pro vyhledávací dotaz. Během procesu nastavení si můžete vybrat konkrétní cílové stránky, všechny webové stránky nebo konkrétní kategorie (dynamické cílové kategorie doporučené pro vaše webové stránky).

Po výběru cílení budete vyzváni k vytvoření reklamy. Vzhledem k tomu, že se jedná o dynamickou kampaň a vy necháváte algoritmus, aby určil nejlepší obsah, který odpovídá dotazu, neliší se to ani u textu reklamy. DSA dynamicky vygeneruje nadpisy pro reklamní inzerát a konečnou adresu URL, která odkazuje na příslušnou cílovou stránku, tak, aby se úzce shodovala s dotazem uživatele.

Výhody dynamických reklam ve vyhledávání

  • Úspora času. Už žádné sestavování klíčových slov. Místo toho využijte dostupné cílení na kategorie, celé webové stránky nebo konkrétní cílové stránky.
  • Zobrazení relevantních reklam na dotaz uživatele. Umožněte společnosti Google dynamicky generovat titulky reklam tak, aby odpovídaly vyhledávání uživatele a byly co nejrelevantnější.
  • Odhalte nové příležitosti pro klíčová slova. Bez ohledu na velikost vašich současných kampaní ve vyhledávání na klíčová slova budou ve vašem účtu vždy existovat mezery. Neexistuje dokonalé nastavení kampaně, ve které byste měli všechny možné vyhledávací dotazy, které by se týkaly vašeho produktu nebo služby. Tato kampaň zachytí tyto nové příležitosti pro klíčová slova a pomůže rozšířit vaše tradiční vyhledávací kampaně.

Využití DSA s kampaněmi tradičního vyhledávání

Bez ohledu na to, jak dobře umíte spravovat účet Google Ads, nemůžete mít k dispozici všechny dotazy, které by uživatelé použili pro vaše produkty nebo služby. V tomto případě můžete využít kampaně DSA ve svůj prospěch. DSA můžete využít právě k tomu, abyste našli nové příležitosti pro klíčová slova nebo mezery ve svých stávajících tradičních kampaních ve vyhledávání. Stejně jako u kampaní založených na klíčových slovech máte možnost vidět dotazy, které odpovídají kampani DSA, a můžete identifikovat nová klíčová slova.
Pokud se obáváte, že uberete návštěvnost svým tradičním vyhledávacím kampaním, můžete přidat svá současná klíčová slova jako vylučovací, abyste je vyloučili z obsluhy dynamických reklam. Můžete také vyloučit určité části svého webu, které by nemusely mít relevantní obsah, nebo stránky, které nechcete propagovat.

Na závěr

Dynamické reklamy ve vyhledávání jsou užitečným typem kampaně, který umožňuje škálovatelnost a možnosti rozšíření klíčových slov. Mějte na paměti, že tento typ kampaně nebude dobře fungovat pro každého, ale nikdy není na škodu si ho vyzkoušet.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp