Zablokován
Co znamenají nové požadavky Google Ads na cílové stránky? Naučte se, na co si dát pozor a jak se vyhnout zablokování reklamy.

PPC reklama v Google Ads je jedním z nejefektivnějších způsobů propagace vašeho podnikání online. Nedávno však Google oznámil změny v pravidlech pro cílové stránky reklamy, což může mít významný dopad na vaše reklamní kampaně. Co přesně tyto změny znamenají a jak se jim vyhnout?

Co se mění

Od října tohoto roku Google začne uplatňovat nové požadavky na cílové stránky reklam. Tyto požadavky byly vypracovány Koalicí za lepší reklamy (Coalition for Better Ads) a mají za cíl zlepšit uživatelský zážitek při prohlížení online reklam.

Pokud vaše cílová stránka neposkytuje pozitivní uživatelský zážitek, může to znamenat, že Google vaši reklamu neschválí nebo ji dokonce pozastaví.

Na co si dát pozor

Google podrobně popisuje, jaké standardy musí cílové stránky splňovat. Některé z hlavních bodů, na které byste měli dávat pozor, zahrnují:

  • Vyskakovací okna a vsunuté reklamy: Vaše stránka by neměla obsahovat vyskakovací okna nebo vsunuté reklamy, které brání přístupu k obsahu.
  • Přesměrování: Pokud cílová stránka přesměrovává uživatele na jiné místo, může to být problém.
  • Nesmyslný obsah: Obsah na cílové stránce by měl odpovídat obsahu reklamy a být smysluplný a užitečný.
  • Indexování: Pokud jste zakázali indexování stránky vyhledávačem, mohlo by to také způsobit problémy.

Co dělat

Pokud jste si jisti, že vaše cílové stránky splňují nové požadavky, nemusíte se obávat. Měli byste však prověřit všechny své PPC reklamy v Google Ads a ověřit, že odkazy na cílové stránky fungují správně.

Pokud zjistíte problémy, jako jsou bannery pro souhlas se soubory cookie, které brání přístupu, můžete zvážit několik možností:

  • Deaktivace bannerů: Na cílových stránkách můžete deaktivovat bannery, které blokují přístup, a zachovat je na ostatních stránkách.
  • Zmírnění bannerů: Zmírnění bannerů na celém webu tak, aby nepřekážely přístupu k obsahu, může být další možností.
  • Dva různé bannery: Použití dvou různých typů bannerů, měkčího na cílových stránkách a tvrdšího na zbytku webu, může být kompromisem.

Co dělat, když Google reklamy neschválí

Pokud vaše reklamy nebudou schváleny, Google vám pošle informační email. Ujistěte se, že máte nastavenou správnou emailovou adresu, abyste dostali všechna důležitá upozornění.

Pro reklamy budete muset zvolit nové cílové stránky, které splňují nová pravidla, nebo upravit stávající stránky tak, aby vyhovovaly novým požadavkům. Nové reklamy budou poslány ke schválení, což bývá obvykle rychlejší než čekání na opětovné schválení pozastavených reklam.

Pokud potřebujete profesionální správu svých PPC kampaní, obraťte se na nás a my se postaráme o vaše reklamy tak, aby byly v souladu s novými požadavky Google Ads.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet