Microsoft vyřadil Twitter ze své reklamní platformy

twitter
Multiplatformní chytré kampaně Microsoft od 25. dubna 2023 přestaly podporovat Twitter. Co z toho vyplývá?

Multiplatformní chytré kampaně Microsoft, které byly dosud podporovány na sociální síti Twitter, přišly od 25. dubna 2023 o tuto podporu. Toto oznámení přišlo prostřednictvím e-mailů pro uživatele služby Microsoft Advertising, ve kterých bylo sděleno, že Twitter přestane podporovat Centrum digitálního marketingu (DMC). To znamená, že uživatelé nebudou mít přístup ke svým účtům na Twitteru pomocí nástroje pro správu sociálních médií Digital Marketing Center. Ztratí také možnost plánovat, vytvářet nebo spravovat tweety a návrhy tweetů, a nebudou moci vidět své minulé tweety a zapojení do platformy Microsoft Advertising.

Toto rozhodnutí přichází den po vystoupení Elona Muska, majitele Twitteru, na významné marketingové a reklamní konferenci, kde se snažil přilákat zpět značky na tuto platformu. Twitter totiž po převzetí Muskem přišel o polovinu svých největších inzerentů.

Funkce DMC, která byla součástí Microsoft Advertising, umožňovala inzerentům spravovat různé účty na sociálních sítích na jednom místě. Umožňovala reagovat na tweety, DM a zprávy z Facebooku, Instagramu a LinkedIn. Služba byla poskytována inzerentům zdarma, ale byla viditelně zobrazena na ovládacím panelu DMC Microsoft Advertising. Inzerenti ji využívali společně s nástroji pro placenou PPC reklamu v sociálních sítích a vyhledávání, které jim pomáhaly spravovat jejich placené reklamní kampaně na platformách, jako jsou Google Ads, Facebook, Instagram a reklama ve vyhledávání společnosti Microsoft.

I přes tuto změnu budou společnosti využívající Microsoft Advertising nadále vytvářet a spravovat obsah pro Facebook, Instagram a LinkedIn prostřednictvím této platformy, stejně jako tomu bylo dříve. V roce 2022 dosáhla společnost Microsoft příjmů z digitální reklamy ve výši přes 12 miliard dolarů, které byly generovány prostřednictvím platformy Advertising.

Tato změna v podpoře Twitteru prostřednictvím nástroje DMC bude mít dopad na inzerenty, kteří budou muset přehodnotit své strategie a případně hledat alternativní platformy pro správu a sledování kampaní na Twitteru. Vzhledem k problémům s udržením inzerentů, se kterými se Twitter potýká po převzetí Elonem Muskem, je důležité, aby inzerenti byli informováni o těchto změnách v odvětví a byli schopni se přizpůsobit vyvíjejícímu se ekosystému digitálního marketingu. Je nezbytné optimalizovat reklamní úsilí na různých platformách sociálních médií a hledat alternativní způsoby, jak dosáhnout svých cílů.

Existuje mnoho dalších sociálních sítí a online reklamních platforem, které mohou inzerentům poskytnout podobné funkce jako Twitter. Inzerenti by měli přezkoumat své možnosti a vybrat ty platformy, které nejlépe odpovídají jejich cílovému publiku a marketingovým strategiím. Facebook, Instagram a LinkedIn zůstávají stabilními možnostmi, které Microsoft Advertising stále podporuje.

Tato změna také ukazuje, jak dynamické a proměnlivé je odvětví digitálního marketingu. Inzerenti musí být připraveni na neustálé změny a schopni přizpůsobit své strategie novým trendům a technologiím. Sledování vývoje v oblasti sociálních médií a digitálního marketingu je klíčové pro úspěch v tomto prostředí.

Ztráta podpory Twitteru ve frameworku Microsoft Advertising může být pro některé inzerenty nevítanou zprávou, ale představuje také příležitost pro zkoumání nových možností a objevování nových platforem, které nabízejí inovativní způsoby pro dosažení cílového publika. Je důležité, aby inzerenti byli pružní a otevření novým příležitostem, aby udrželi svou konkurenceschopnost a úspěšnost ve svých kampaních.

V současném digitálním prostředí je schopnost adaptovat se na změny klíčová. Microsoft Advertising a Twitter byly dlouho spojeny, ale nyní se cesty těchto dvou platforem rozcházejí. Inzerenti musí být připraveni na takovéto změny a aktivně hledat nové příležitosti pro propagaci svých značek a produktů. Pouze tímto způsobem mohou zajistit, že jejich kampaně budou účinné a dosáhnou požadovaných výsledků.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp