Nové funkce Linkedin

Linkedin PPC
LinkedIn zavádí nové funkce pro B2B inzerenty. Jak to ovlivní vaše PPC kampaně?

V době, kdy vyhledávač Google přichází s novými nákupními aktualizacemi, se zdá, že LinkedIn se rozhodl vykročit vpřed a nabídnout svým B2B inzerentům také několik nových a zajímavých funkcí. Tyto aktualizace ukazují, že LinkedIn bere B2B reklamu vážně a chce inzerentům poskytnout více možností a nástrojů pro úspěšné kampaně. Při podrobnějším zkoumání těchto novinek zjistíme, co přesně mohou přinést a proč by mohly být pro vaše PPC kampaně užitečné.

1. Konverze offline

Sledování konverzí je klíčovým prvkem každé úspěšné reklamní kampaně. LinkedIn však posouvá hranice tím, že umožňuje propojit offline konverze s daty na této platformě. Inzerenti nyní mohou ručně nahrávat soubory CSV do Správce kampaní a propojit je se svými partnerskými CRM systémy, jako jsou Adverity, Hub Spot, LeadsBridge, LiveRamp a Make. Tato funkce vám poskytne lepší přehled o tom, jak vaše marketingové úsilí ovlivňuje výsledky v nižších fázích kampaně.

2. Poznatky o publiku

Poznatky o publiku jsou zlatým grálem pro každého inzerenta. LinkedIn nyní umožňuje získat zdarma důležité informace o vašem publiku přímo v aplikaci Campaign Manager. Tyto přehledy pomáhají inzerentům lépe pochopit, kdo jsou jejich publika, co je zajímá a jak se angažují s obsahem. Poznatky jsou k dispozici pro odpovídající i uložená publika a zahrnují informace o tématech, obsahu, pracovních pozicích, zkušenostech, senioritě, lokalitě, společnostech a dalších údajích. Tato funkce vám umožní lépe cílit a oslovit své potenciální zákazníky.

3. Inzeráty v dokumentech

Reklamy dokumentů jsou další inovativním prvkem, kterým LinkedIn obohacuje svou nabídku. Nyní můžete propagovat dlouhý obsah, jako jsou whitepapery, případové studie a zprávy, přímo do kanálů členů. To znamená, že uživatelé mohou pohodlně číst a stahovat obsah přímo na LinkedIn, což vytváří pohodlnou a bezproblémovou zkušenost. Navíc můžete využít formulář Lead Gen Form pro sběr kontaktů potenciálních zákazníků.

4. Knihovna médií

Vytváření reklam bylo právě ještě jednodušší díky nové funkci Knihovny médií LinkedIn. Všechny vaše obrázky a videa jsou nyní uloženy na jednom centrálním místě, což zjednodušuje a zrychluje proces tvorby reklam. Inzerenti nyní mohou vytvářet až pět reklam najednou, vybírat média z knihovny a rychle je kombinovat do samostatných reklam. Tato funkce usnadňuje spolupráci a zefektivňuje tvorbu reklamního obsahu.

Proč by vás to mělo zajímat

S blížícími se svátky se na B2B trhy nesmí zapomínat. Aktuální tlak na inovace od konkurenčních platforem, zejména od Google, nutí LinkedIn reagovat novými funkcemi. I když tyto aktualizace nemusí být revoluční, mohou přinést významné výhody pro B2B inzerenty. Pokud již využíváte LinkedIn pro své kampaně nebo o tom uvažujete, mohli byste si tyto novinky rozhodně vyzkoušet. Zlepší váš přístup k datům, cílení a tvorbě obsahu, což může vést ke zvýšení efektivity vašich kampaní a k lepším výsledkům. LinkedIn si tímto krokem upevňuje svou pozici jako významná platforma pro B2B marketing.

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

 

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp