SEO – Důležitá investice do vašeho podnikání

28.7.2018
0

Obrázek uživatele Martina Rosenkrácová
Martina Rosenkrancová

V dnešním tvrdě konkurenčním prostředí je SEO nutností. Investice do optimalizace webu pro vyhledávače je dokonce jednou z nejdůležitějších investic pro váš business.

SEO - důležitá investice do podnikání

Když vytvoříte hezký web, zákazníci přijdou sami. Toto je chybná domněnka, se kterou se setkáváme velmi často, a to nejen u drobných podnikatelů. V dnešním tvrdě konkurenčním prostředí je SEO nutností. Investice do optimalizace webu pro vyhledávače je dokonce jednou z nejdůležitějších investic pro váš business.

Možná, že jste již od několika rádoby marketingových specialistů slyšeli, že je SEO v dnešní době mrtvé, ale opak je pravdou.

SEO je dnes důležitější než kdy předtím. A nutnost věnovat se SEO jistě bude pokračovat i v budoucnosti. Je však možné, že postupem času SEO zásadně změní podobu, a proto doporučujeme neustále sledovat nejnovější trendy.

Optimalizace pro vyhledávače sice stojí čas a peníze, ale zvýší organickou návštěvnost na vašem webu z vyhledávačů, a potažmo přinese lepší obchodní výsledky.

Investice do optimalizace se ale vyplatí. Pokud o vašem webu nebude nikdo vědět, vaše produkty a služby nenakoupí. Okamžitou návštěvnost můžete získat z placené reklamy. Jedná se však o krátkodobou záležitost. SEO vám přinese dlouhodobý efekt.

Zaměřte se na SEO už na začátku

Když vytvoříte nový web, ať už je sebelepší a sebehezčí, jeho organická návštěvnost je zezačátku prakticky nulová. I když jsou na webu kvalitní a zajímavé texty, grafika je atraktivní a vámi nabízený výrobek je zajímavý, lidé se na nový web z vyhledávačů nemají jak dostat.

"Právě proto je důležité věnovat se SEO hned od začátku. Umožněte, aby vaše stránky byly indexovány, publikujte kvalitní články s odkazy na váš web, zaměřte se na budování interních i externích odkazů atd. Ze začátku doporučujeme investovat také do placené reklamy, která na váš web přivede relevantní uživatele okamžitě."

Klíčová slova

SEO techniky mají synergický efekt a jejich úspěšnost se vzájemně násobí. Důležitou součástí SEO jsou stále klíčová slova. Doporučujeme však nepřeplnit váš web množstvím klíčových slov do takové míry, že texty prakticky nebudou dávat smysl. Obsah musí být atraktivní jak pro vyhledávače, tak pro uživatele.

Při optimalizaci webu pro vyhledávače se při budování odkazů zaměřte ideálně na 2 klíčová slova.

SEO – Důležitá investice do vašeho podnikání

SEO má dlouhodobý efekt

Velkou výhodou SEO je, že má dlouhodobý efekt. Když vypnete placenou reklamu, návštěvnost na vašem webu zpravidla prudce klesne.

Pokud ale budete průběžně pracovat na SEO, váš web bude pro uživatele ve vyhledávání dlouhodobě viditelný.

Pokud vás uživatelé najdou ve výsledcích vyhledávání na dotaz, který zadali do vyhledávače, existuje velmi vysoká šance, že si koupí váš produkt. V PPC Profits se již řadu let věnujeme optimalizaci pro vyhledávače a víme, jak váš web dostat na přední pozice na Googlu i na Seznamu. Neustále sledujeme nejnovější trendy, které maximálně využijeme ve váš prospěch.

zdroj: seo.com, searchengineland.com, google.com

Autor: Martina Rosenkrancová a kolektiv

foto zdroj: pixabay.com

 

Máte zájem o digitální marketing? Vyplňte stručný formulář a my se vám do 24 hodin sami ozveme

Nezávazná konzultace

Nebo nám rovnou zavolejte 775 646 333