SEO tipy
Využijte těchto SEO tipů ke zvýšení viditelnosti ve vyhledávání. Zde jsou čtyři nápady, které vám pomohou začít.

Optimalizace pro vyhledávání je proces, který vyžaduje trpělivost a vytrvalé úsilí, což potvrzuje většina odborníků na SEO. Překonání zavedených konkurentů, kteří se věnují optimalizaci svých stránek již delší dobu, může trvat několik měsíců nebo dokonce let. Přesto mnoho webových stránek může efektivně využít jednoduché tipy k posílení své viditelnosti ve vyhledávání. Zjištění nevyužitého potenciálu může být realizováno buď pomocí odborníků na SEO, kteří poskytnou odborné rady a strategie, nebo za použití jednoduchých nástrojů, které umožňují provést analýzu a identifikovat příležitosti pro zlepšení. Pro ty, kteří chtějí zahájit optimalizační proces, jsou zde čtyři nápady, které poskytují směr a inspiraci pro zvýšení viditelnosti a konkurenceschopnosti ve vyhledávačích.

1. Opravte své meta tagy „Title“ (ve WordPressu)

Meta tagy title jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro optimalizaci webových stránek pro vyhledávače (SEO). Jsou to HTML značky, které popisují obsah a téma webové stránky. Meta tagy title se zobrazují v záhlaví prohlížeče, v záložkách, v historii a v sociálních sítích. Meta tagy title také tvoří nadpis, který se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání, když uživatelé zadají dotaz související s vaší stránkou.

Meta tagy title by měly splňovat následující kritéria:

 • Být originální a jedinečné pro každou stránku na vašem webu.
 • Být stručné a výstižné, ideálně do 60 znaků.
 • Obsahovat klíčová slova, která odpovídají obsahu stránky a dotazům uživatelů.
 • Obsahovat značku webu, pokud je to možné, na konci meta title.
 • Být psané v přirozeném a srozumitelném jazyce, bez nadbytečných symbolů nebo interpunkce.

Příklad dobrého meta title:

`Jak na napsat skvělý meta title | PPCprofits.cz`

Příklad špatného meta title:

` PPCprofits.cz - meta title, SEO, optimalizace, název stránky, jak na to, tipy, rady, návod`

Meta tagy title mají vliv na SEO z několika důvodů:

 • Pomáhají vyhledávačům pochopit, o čem je vaše stránka a jak ji zařadit do relevantních kategorií.
 • Pomáhají uživatelům rozhodnout, zda je vaše stránka to, co hledají, a zda na ni kliknou.
 • Ovlivňují míru prokliku (CTR), která je poměr mezi počtem zobrazení a počtem kliknutí na vaši stránku.
 • Ovlivňují dobu setrvání na stránce (Dwell Time), která je doba, kterou uživatelé stráví na vaší stránce po kliknutí na ni.
 • Ovlivňují míru opuštění stránky (Bounce Rate), která je procento uživatelů, kteří opustí vaši stránku bez další interakce.

Meta tagy title tedy hrají důležitou roli v tom, jak je vaše stránka vnímána vyhledávači i uživateli. Správně napsaný meta title může zvýšit vaše šance na získání vyššího umístění ve výsledcích vyhledávání a zlepšit míru prokliku. Meta title by měl být originální, stručný, obsahovat klíčová slova a značku webu.

2. Zkontrolujte své pozice ve službě Google Search Console

Jedním z prvních a klíčových kroků při optimalizaci pro vyhledávače (SEO) je připojení a pravidelná kontrola konzole Google Search Console (GSC). I když data poskytovaná GSC nejsou nikdy zcela kompletní, představují cenný zdroj informací, který poskytuje užitečný náhled do výkonu webové stránky. Při správném přístupu a využívání těchto dat můžete identifikovat klíčová slova a strategie pro zdokonalení SEO. Jedním z významných případů využití GSC je hledání „nízko visícího ovoce“ – klíčových slov s nízkou konkurencí, která přinášejí relevantní návštěvnost. GSC umožňuje identifikovat i méně známá long-tail klíčová slova, na která se stránka umisťuje, spolu s odhadovanou průměrnou pozicí pro tato klíčová slova. 

Pro lepší orientaci v datech a nalezení skrytých klíčových slov můžete v GSC přepnout na nabídku Výkon a prozkoumat Top dotazy seřazené podle impresí. Tato analýza umožňuje identifikovat relevantní klíčová slova s vysokým potenciálem a nízkou konkurencí, což posiluje účinnost SEO strategie pro dosažení optimální viditelnosti ve vyhledávačích. 

3. Proveďte audit webových stránek pomocí bezplatného nástroje

Audit SEO představuje klíčový prvek v optimalizačním procesu a odborník na SEO vám ho často doporučí jako jednu z prvních kroků. Tento audit by však spíše měl nést název "audit webu," protože se neomezujete pouze na čistě SEO aspekty, jak by to mohli chápat tradiční odborníci. Tento druh auditu se zaměřuje nejen na jednu webovou stránku, ale často analyzuje i několik webových stránek a zohledňuje používání různých služeb třetích stran, včetně sociálních sítí a katalogů. I když může váš hlavní web být dokonale optimalizován, existence duplicitního obsahu na jiných částech internetu může způsobit problémy. Zkušený odborník na SEO, který se podílí na jednoduchém auditu webu, dokáže odhalit mnoho potenciálních problémů a poskytnout doporučení pro jejich řešení. Tímto způsobem může být optimalizační strategie efektivněji navržena a přizpůsobena celkovým potřebám online přítomnosti značky.

Audit SEO je proces, kterým se hodnotí, jak je vaše webová stránka přátelská k vyhledávačům. Poskytne vám informace o tom, jak můžete optimalizovat svůj web, aby se zobrazoval v horních výsledcích vyhledávání vašich potenciálních zákazníků. Mezi jeho výhody patří:

 • Zlepšení celkového výkonu vašeho webu. Audit SEO odhalí jakékoli problémy, které váš web má, například nízkou rychlost, problémy se sitemapou nebo bezpečnostní problémy. Některé z těchto problémů lze opravit okamžitě, jiné vyžadují více času. Audit SEO vám pomůže udržovat váš web v dobrém stavu a zvýšit jeho hodnocení ve vyhledávačích.
 • Ukončení historických SEO praktik, za které jste nyní penalizováni. SEO je obor, který se neustále vyvíjí. Audit SEO vám pomůže identifikovat tyto špatné historické praktiky, které, jakmile odstraníte, zlepší vaše celkové SEO.
 • Zjištění, na která klíčová slova se skutečně umisťujete. Audit SEO nabízí cenné informace o vaší organické přítomnosti ve výsledcích vyhledávání. Jakmile víte, na co se umisťujete (nebo ne), můžete podle toho optimalizovat svůj obsah. Možná jste napsali nejlepší obsah na dané téma, ale pokud není správně optimalizován pro správná klíčová slova, jak má váš cílový zákazník váš obsah najít?
 • Porozumění, která klíčová slova přinášejí provoz a konvertují zákazníky. Audit SEO vám také ukáže, která klíčová slova jsou pro vaše podnikání nejvýznamnější. Nejde jen o to, kolik lidí hledá dané klíčové slovo, ale také o to, jak dobře konvertuje. Audit SEO vám pomůže zaměřit se na ta klíčová slova, která přinášejí nejvíce zisku.

4. Podívejte se na výsledky „Lidé se také ptají“ 

Velmi užitečnou SEO funkcí Google je „Lidé se také ptají“ neboli "People Also Ask" (PAA) ve výsledcích vyhledávání Googlu. PAA jsou často viditelné u více než dvou třetin výsledků vyhledávání a objevují se na klíčových slovech, často i na těch jednoslovných. Například při hledání "SEO" může Google zobrazit PAA s otázkou "Jaké jsou výhody SEO?", což může generovat významnou návštěvnost i bez umístění se na první pozici pro jednotlivé klíčové slovo.

Kontrola otázek „Lidé se také ptají“ poskytuje jednoduchý a efektivní způsob identifikace příležitostí pro váš web a trh. Stačí vyhledat konkurenční klíčová slova relevantní pro vaši firmu, a Google vám pravděpodobně zobrazí otázky „Lidé se také ptají“ pod některými výsledky. V současné době, kdy získání pozice pro velmi konkurenční klíčová slova může být obtížné, se zaměřujeme na konkrétnější kombinace klíčových slov a sledujeme, jaké otázky jsou s nimi spojeny.

Odpovídání na tyto otázky co nejkonkrétněji, nejjasněji a nejefektivněji, ideálně s použitím číslovaných seznamů nebo tabulek, představuje efektivní způsob, jak získat návštěvnost z vyhledávačů. Je důležité být precizní a vyhnout se kopírování gramatických chyb, které se mohou objevit v otázkách, které jsou často generovány hlasovým vyhledáváním. Tímto způsobem lze vytvořit obsah, který odpovídá konkrétním potřebám uživatelů a získává pozornost a autoritu ve vyhledávačích.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na některé jednoduché SEO taktiky, které můžete použít pro zvýšení organické návštěvnosti vašeho webu. Pokud budete dodržovat tyto taktiky, můžete zvýšit šance, že váš web bude dobře viditelný a atraktivní pro vaše potenciální zákazníky. SEO je dlouhodobý proces, který vyžaduje pravidelnou údržbu a aktualizaci, ale může vám přinést velké výhody v podobě vyššího provozu, konverzí a zisku. 

Zdroj: marketingland.com, facebook.com, cpcstrategy.com

Autor: Vlastimil Malík

Foto zdroj: pixabay.com

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp