V AdWords nyní můžete vytvářet skupiny kampaní

V AdWords nyní můžete vytvářet skupiny kampaní
Google přišel s další novinkou, která inzerentům pomůže sledovat kampaně se stejným cílem - nyní totiž umožňuje vytvářet skupiny kampaní.

 

Marketingový průmysl se neustále rozvíjí a je čím dál tím složitější. Právě proto jsou marketingoví specialisté stále více hledanou pracovní silou. Stačí se podívat, jak často se mění a rozšiřuje platforma AdWords, možnosti PPC reklamy na sociálních sítích atd. A nyní Google přišel s další novinkou, která inzerentům pomůže sledovat kampaně se stejným cílem.

Svět digitálního marketingu rapidně roste a ten, kdo neustále nesleduje nové trendy, již před konkurencí mnohdy neobstojí. PPC strategie ve většině případů prochází napříč různými médii. Google nyní zareagoval na další požadavky inzerentů a umožnil vytvářet skupiny kampaní v AdWords.

Podobně jako u správy platforem pro správu nabídek, i zde je inzerentům umožněno agregovat data ze specifické sady kampaní na společné téma.. nebo se společným cílem.

Ve skupinách kampaní tedy můžete nastavit i cíle oblasti výkonu, což jsou číselně vyjádřené cíle společné kampaním, které patří do vámi stanovené skupiny kampaní. Díky nastavení těchto cílů budou inzerenti moci sledovat, ale i předpovídat výkon dané skupiny kampaní.

Jak to funguje?

U skupin kampaní nastavíte celkový výkon několika kampaní a pak můžete jednoduše sledovat, jak si stojíte s plněním cílů. Služba AdWords navíc dokáže již po krátké době odhadnout, zda jste na dobré cestě ke splnění cílů, které jste si stanovili.

Skupiny kampaní můžete vytvářet ve vyhledávací síti, v obsahové síti, v Nákupech Google i ve videokampaních. Cíle skupin kampaní můžete bez problémů upravovat.

Adwords

Jak nastavit cíle oblasti výkonu?

V rámci skupin kampaní je možné nastavit časové období, které však není povinné. V takovém případě je kampaň pozastavena, když jsou vyčerpány stanovené náklady. Jak jsme již zmínili výše, je možné jednoduše stanovit společné cíle, které se budou týkat kliknutí nebo konverze.

V souvislosti s tímto rozšířením AdWords je ještě nutno podotknout, že v případě, že využíváte cílové CPA v AdWords, zakládání skupin nebude mít dopad na optimalizační algoritmy Google pro tyto kampaně a nastavení cílů neovlivňuje nastavení kampaně. Jedná se spíše o vizualizační nástroj, který možná některým nástrojům třetích stran nemůže konkurovat, ale Google rozhodně udělal další skvělý krok, který může inzerentům pomoci s optimalizací PPC kampaní.

autor: Petr Hádek, Martina Rosenkrancová a kolektiv

zdroj/foto: google.com, ppchero.com, searchengineland.com, cpcstrategy.com

Více článků z blogu

Doporučení reklam Google lze nyní použít jako experimenty Vlastimil Malík 1. 6. 2023 - 16:41
Nyní můžete ve svém účtu testovat příslušná doporučení, aniž byste museli měnit své kampaně nebo snižovat jejich výkon. Doporučení je nyní možné použít jako experimenty.

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet