Jak zvolit dodavatele pro správu PPC?

Jak zvolit dobrého dodavatele pro správu PPC?
PPC reklamy generují přístupy na váš web, a tím zvyšují pravděpodobnost prodeje. Jsou vhodné pro malé i velké firmy a zajišťují zvýraznění vašeho webu ve výsledcích vyhledávání, kterého mnohdy jiným způsobem není možné dosáhnout.

Jak zvolit dobrého dodavatele pro správu PPC?

Společností, které dnes nabízí služby správy PPC reklamy, je dnes již spousta, přičemž kvalita nabízených služeb je značně rozdílná. Je proto nutné dát si záležet na výběru vhodné agentury, která vás nebude pouze stát peníze, navíc bez jakéhokoliv výsledku. Jak ale postupovat při výběru solidní PPC agentury?

Vytvořte si seznam kandidátů

Na počátku hledání vhodné PPC agentury si vytvořte seznam agentur, se kterými by bylo možné spolupracovat. Vyhledejte je na internetu, nebo se zeptejte se kolegů a známých, zda mají zkušenost s nějakou dobrou PPC agenturou. Nejzajímavější z nich si poznamenejte.

Porovnejte své kandidáty

Po vytvoření seznamu vhodných kandidátů přichází na řadu jejich srovnání a postupné vyškrtávání. Doporučujeme vytvořit si tabulku priorit, jako je například rozpočtové očekávání, přehled očekávaných služeb poskytovaných agenturami, reference atd. Poté na základě toho, do jaké míry dané agentury splňují vaše priority, postupně vyškrtávejte nejméně vhodné varianty.

Nebojte se agentury zeptat na záludné otázky

Nebojte se agentury zeptat na záludné otázky. Na základě odpovědí totiž často poznáte, zda je pro vás tato agentura ta pravá, a navíc tak zamezíte pocitu, že s vámi agentura jedná podvodně.

Solidní agentura by měla umět na vaše otázky odpovědět, snažit se vytvářet si s vámi dobré vztahy a vyhovět vašim požadavkům.

Špatná komunikace a netransparentnost poukazují na základní nedostatky vašeho kandidáta, a tato skutečnost by vás měla včas varovat.

Transparentnost je klíčem k vytvoření důvěryhodného vztahu mezi PPC agenturou a vaší organizací. Máte-li jakékoliv pochybnosti, ptejte se včas.

►Ptejte se ještě před podpisem smlouvy.

Reklamní agentura

Zásadně buďte majitelem reklamních účtů

Samozřejmě, že majitelem reklamního účtu musíte být vy! Je až znepokojivé, kolik PPC agentur je vlastníkem reklamních účtů a souvisejících dat svých klientů.

Vždy mějte vytvořený vlastní Google Adwords účet, na kterém budou vyplněny kontaktní a fakturační údaje vaší společnosti.

Solidní agentury vás většinou vyzvou k dokončení těchto prvních kroků, nebo vás požádají o potřebné údaje, aby mohly účet, ke kterému budete mít přístup, vytvořit za vás. Váš Google AdWords účet si pak solidní agentury připojí do svého klientského centra, tzv. MCC (My Client Center).

Ke svému účtu musíte mít zároveň přístup. Pouze tak budete mít kontrolu nad prací agentury.

Agentura by vás dále měla požádat o přístup k účtu Google Analytics a prodiskutovat s vámi nastavení konverzí. PPC reklama, která není pravidelně vyhodnocována, je totiž zpravidla neefektivní, a firma tak pouze přijde o své peníze.

Pokud tedy agentura nesplňuje výše uvedený postup, zvažte, zda je pro vás skutečně důvěryhodným kandidátem pro správu PPC kampaní.

PPC reklama

Hodnocení agentury

Po úvodním setkání s PPC agenturou je důležité vyhodnotit, jak je daná agentura schopna analyzovat vaše potřeby a navrhnout potenciální akční plán. Rozhodně byste se neměli rozhodovat již na úvodní schůzce. Stejně tak agentura pravděpodobně bude potřebovat čas, aby odpověděla na všechny vaše dotazy a vyhodnotila vaše potřeby.

"Zvolte pro nasazení a správu PPC kampaní PPC Profits. Neustále sledujeme nejnovější trendy a víme, jaké postupy v PPC opravdu fungují. Víme, jak efektivně oslovit relevantní publikum a nic neskrýváme. PPC reklamy poběží na vašem vlastním účtu, ke kterému vždy budete mít přístup. "

Autor: Petr Hádek, Martina Rosenkrancová a kolektiv

Více článků z blogu

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet