Proč se reklama na Instagramu vyplatí? A jak za ni platit méně?

Reklama na Instagramu je čím dál oblíbenější. Spousta uživatelů dokonce v dnešní době dává Instagramu přednost před Facebookem. Na sociálních sítích v dnešní době bez problémů oslovíte zhruba polovinu obyvatel ČR. Navíc, právě reklama na Instagramu či Facebooku umožňuje oslovit zákazníky v jakékoliv fázi nákupního cyklu.

Vyplatí se reklama na Instagramu? To je otázka, kterou si často pokládá spousta majitelů firem i marketingových odborníků. Pravdou je, že správně nastavená a optimalizovaná reklama na Instagramu se rozhodně vyplatí. Dokonce by Vám měla vydělávat. Cena reklamy na sociálních sítích se však odvíjí od spousty faktorů. Důležité je zvolit vhodný účel kampaně a vytvořit relevantní reklamy, které skutečně zaujmou Vaši cílovou skupinu. Na Instagram se postupně přesouvají mladí lidé, kteří mu velmi často dávají přednost před Facebookem. Propagace některých produktů tedy dokonce dává větší smysl na Instagramu než na Facebooku.

Svěřte svou reklamu na Instagramu nám a vydělávejte více. Náš tým odborníků má řadu let zkušeností s propagací firem na sociálních sítích a pomůže Vám s nejvhodnější strategií, nastavením kampaní i efektivní optimalizací.

 

 

 

PPF Banka
Nestlé
Adidas
VUT
Dr. oetker
Roche
Suez
Skřivánek
Unis
Tüv Süd
Proč se reklama na Instagramu vyplatí? A jak za ni platit méně?

Proč zvolit pro reklamu na Instagramu PPC Profits?

  1. Reklamě na sociálních sítích se věnujeme již od roku 2008 a realizovali jsme již stovky kampaní. Připravíme pro Vás zajímavý obsah, který zaujme Vaši cílovou skupinu a bude ji vybízet k interakci.
  2. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně. Připravíme pro Vás detailně propracovanou strategii Vašich příspěvků i navazujících kampaní tak, abychom dosáhli co nejlepších výsledků.
  3. Naši konzultanti mají řadu let zkušeností a neustále se vzdělávají nejen v oblasti marketingu na sociálních sítích. Vědí, jaké postupy jsou pro Vaši firmu efektivní a přinesou Vám požadované výsledky.

Jak to probíhá

  • Reklama na Instagramu umožňuje snadné oslovení zákazníků ve všech fázích nákupního cyklu. Kampaně na Instagramu jsou velmi efektivní a poměrně levné.
  • Instagram umožňuje velmi přesné cílení a spoustu možností typů kampaní dle účelu, který je pro Vaši firmu v dané fázi nejvhodnější.
  • Díky velmi detailním statistikám je možné kampaně snadno a efektivně optimalizovat. S pomocí PPC kampaní na Instagramu vám přivedeme nové zákazníky.

Chci nezávazně poptat

 

Vyplatí se reklama na Instagramu?

To je otázka, kterou si pokládá mnoho inzerentů. Reklama na Instagramu se většině firem vyplatí. Je však nutné zvolit vhodnou strategii a jednotlivé reklamy správně nastavit. Cenu reklamy na Instagramu ovlivňuje celá řada faktorů.

Účel kampaně

Cenu za interakci ovlivňuje zejména zvolený účel kampaně. Zvýšení povědomí o značce či propagace příspěvků na dosah budou zákonitě vycházet levněji než například návštěvnost, projevený zájem, prodeje z katalogu či konverze.

Umístění reklamy

Dalším významným faktorem, který bude značně ovlivňovat cenu za Vaše reklamy, je její samotné umístění. Jinou cenu můžeme očekávat u příspěvků, které budou zobrazovány ve feedu, a jinou v Instastories.

Cílová skupina

Velmi důležité je také nastavení relevantní cílové skupiny, která rovněž značně ovlivňuje celkovou cenu, kterou za reklamu zaplatíte. Pokud je Vaše publikum příliš malé, zvýší se cena, protože sociální síť má méně možností zobrazení Vaší reklamy. Je také nutno zmínit, že zde hraje významnou roli také konkurence.

Reklama na Instagramu, která se vyplatí

Cena reklamy na Instagramu se tedy dá do jisté míry ovlivnit tak, aby byla co nejnižší, a přitom Vám reklamy přinášely požadované výsledky. Je však třeba dbát na maximální relevanci reklamy, věnovat dostatečnou pozornost vhodné strategii, testování, práci s publikem atd.

Vyplatí se reklama na Instagramu? S námi určitě! Neváhejte nás kontaktovat pro více informací. Svěřte své kampaně na Instagramu našemu týmu odborníků z PPC Profits a využijte potenciál této sociální sítě na maximum.

Ceník

Naše služby i ceny jsou individuální a na míru. Pro přesnější cenovou nabídku se nám ozvěte.

Získat nezávaznou nabídku

Google Partner
Zboží.cz
Sklik.cz
Google AdWords Certified Partner
Google Analytics Certified Partner
Heureka Specialita
Upgates partner
Regionální Hospodářská komora Brno
Zodpovědná firma
Mergado
Shoptet partner
Certifikát Collabim
Meta Business Partner
APEK
Design Rush Verified Agency
Cookiebot

Co o nás říkají klienti?

Se službami PPC Profits jsme zcela spokojeni. Především oceňujeme kvalitní komunikaci, flexibilnost a rychlé vyřízení všech našich požadavků. Spolupráce s PPC Profits se nám jednoznačně vyplatila pro získávání nových zákazníků a rozvoje povědomí o naší značce.

Ing. Zdeněk Kočí
UNIVERS projekt v.o.s.
Zobrazit více

Skvělé! Díky PPC reklamě se počet objednaných ubytování zvedl o 14%!

Ivan Kleiber
Vinařství Nosreti s.r.o.
Zobrazit více

Chtěl bych Vám tímto poděkovat za spolupráci. Spolupráce s Vaší společností byla velmi efektivní a rychlá. Plně vyhověla našim potřebám a požadavkům zadání. S touto spoluprací jsme velmi spokojeni a příště se určitě obrátíme opět na Vaši společnost.

Robert Zámečník, IBRS
IBRS - International Business and Research Services s.r.o.
Zobrazit více

Perfektní služby a někdy myslí i za mě. Spokojen jak přístupem, tak i prací. Na internetu jsme vidět více jak kdy předtím. Poradí, vytvoří a hlavně sestaví vše přímo na míru vašeho podnikání. Děkuji za dosavadní spolupráci a těším se na další pokračující spolupráci. Jelínek Hotel N*** a Penzion Přehrada***.

Jiří Jelínek, Hotel N***
Hotel N***
Zobrazit více

Nezávazná konzultace

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Používáme tyto nástroje

WordPress
PrestaShop
WooCommerce
Upgates
FastCentrik
Shoptet
GA4
Google Merchant
Google Tag Manager
Collabim
Marketing Miner
ahrefs
ecomail
Mailchimp